Balayı
 

 

 
Balayı

Evlilik hazırlıklarının en keyifli aşaması, Balayınızı planlayın!

  • Nereye gitmek isteriz? Karlı bir balayı mı, güneşli bir balayı mı?
  • Balayı bütçemiz,
  • Balayımızda bol gezinti , aksiyon ve macera mı? Yoksa dinlenme ve rahatlama mı?
  • Balayımızda birlikte yapmaktan zevk alacağımız şeyler?
  • Balayı için paket tur program mı? yoksa kendimize özel bir tur planımı yapmak istiyoruz?
  • Balayı fantezi ve hayallerimiz neler?
  • Yanımıza neler götürelim,

Hayalinizdeki balayını planlamada en önemli unsur bütçenizi belirlemeniz olacak, Beklentileriniz karşısında hayal kırıklığına uğramamanız için bütçenizi son derece  gerçekçi yapmanızda fayda var. Ulaşım ve konaklama için bütçeniz uygun görünebilir fakat ekstraları unutmamak lazım.
Ulaşım ve konaklama için uğraşmak istemiyor ve vaktiniz yoksa tur firmaları sizler için iyi bir fırsat, sadece beklentilerinizi çok iyi ifade etmeniz gerekiyor.

Bu tatil sizin için çok özel ve unutulmaz olacak!

Editörden hatırlatmalar,

-Rezervasyonlarınızda balayı çitfi olduğunuzu belirtmenizde fayda var, sizi hoş süprizler karşılayabilir.

-Oda için detayları atlamayın, çift yataklı oda, hatta King size, manzara, sigara içilmeyen vs.

-Balayı bütçenizi oluştururken ekstralar için marjınız olsun, kısabileceğiniz veya keyfiniz için ekleyecekleriniz olabilir. Süprizler ve ekstralar bu özel tatilinizi çok keyiflendirecek.

-Bütçeniz kısıtlıysa baştan kabullenin, kısıtlı bir bütçeyle kapalı alanlarda vakit geçirmektense doğayla özdeş bir balayı sizi her zaman keyiflendirecektir.

-Balayı programınızı birlikte oluşturun, hayal kırıklıklarına mahal vermeyin. Her türlü olumsuz koşul için  unutmayın berabersiniz!

- Acentalarla mutlaka konuşun, hayalinizdeki balayını uygun bir bütçeyle yaşama fırsatı yaklayabilirsiniz.

-Balayı süresince bazı aktivitelere ayrı katılabilir, kısa sureli yalnız vakit geçirebilirsiniz, duygularınızı paylaşmak için hoş anlar yakalayabilirsiniz.

- Yakınlarınızın önerilerini dinleyin fakat bu tatil ikinizin özel tatili. Unutmayın ki herkesin her konuda zevkleri farklıdır. Beraber karar vermeniz en doğrusu olacaktır.

- Yurt dışına çıkıyorsanız rezervasyonunuzda kızlık soyadınızı da kullanmanızda fayda var. Ayrıca evlilik cüzdanınızı yanınıza almayı unutmayınız. Böylece pasaport kontrolünde karşılaşılabilecek sorunları ortadan kaldırmış olursunuz.

- Uçak rezervasyonunuzu düğününüzün ertesi günü erken saate yapmamanızda fayda var, Yorucu ve keyifli bir gece ardından uçağı kaçırmak istemezsiniz.

Karşınıza çıkabilecek aksiliklerden canınızı sıkmayın, yalnızca evli olarak ilk tatilinizin tadını çıkarın!