Alyans ve Aksesuar
       
Yüzük
Tek taş
Pırlanta
Tek taş ve pırlanta

Alyans, Pırlanta ve Evlilik Yüzüğü

Evliliğin en tanıdık ve tek vazgeçilmez aksesuarı. Gözünüz her parmağınıza iliştiğinde size göz kırpıp mesaj veren metal parçasından çok öte beraber yaşlanmayı umut ettiğiniz eşinizle aranızdaki tek somut bağ. Düğün hazırlıkları yaparken belkide en çok mücevfer konusunda kararsızlık yaşayabilirsiniz. Alyans seçiminizi nişan tarihinden önce yapmanız en iyisi çünkü düğün tarihi yaklaştıkça diğer birçok hazırlıkla ilgilenmeniz gerekecektir.

Sonsuzluğu temsil eden bu yuvarlak metal parçasının eski, uzun ve yaygın hikayesi Kuzey Afrika çöllerine, antik çağlara, eski Mısır medeniyetinin yaşadığı Nil nehrinin verimli taşkın ovalarına kadar uzanır. Nil nehri Firavun halkına servet ve yaşam getirirdi. İlk yüzük ve bileklikler Nil kıyısındaki papirüsler boyunca büyüyen sazlıkların bükülüp örülmesiyle yapılmış...Ve tabi ki tüm eski kültürlerde olduğu gibi Mısır’da da daire sonsuzluğun simgesiydi. Başlangıcı ve bitişi olmayan zaman gibi…Yaşam gibi kendi içinde dönen…

İçindeki delik sadece bir boşluk değil, bilinen ve bilinmeyen her şeye veya olaya bir geçiş ve kapıyı temsil eder.  Bu nedenle bu duyguları en layıkıyla yaşama umuduyla hediye edilen ve parmağa geçirilen halkanın nasıl aşkla, sevgiyle ilişkilendirildiğini görmek hiç de zor değil. Evlilik için bundan daha anlamlı bir nesne bulmak zor herhalde.

Bizim kullandığımız gibi Mısır’lılar da evlilik yüzüğünü sol elin dördüncü parmağına takarlardı, doğrudan kalbe giden tek damarımızın bulunduğu parmağa…bu efsane Mısır’dan Yunan’lara, Yunan’lardan  Roma’ ya kadar uzandı.. Aşk damarı adıyla…ilk yüzükler kenevirden sonra daha dayanıklı olması için deri ve fildişinden yapıldılar.

Altın,  platin, titanyum, pırlantalı, pırlantasız, tek taş hiç fark etmez, seçeceğiniz alyans  sizin için çok özel ve hep sizinle olacak. Bu yüzden alyans  seçimi için gerekli zamanı ayırıp birçok model görmenizi tavsiye ederiz. Her çağda geçerliliğini koruyan klasik modeller yanında birbirinden orijinal fikirlerle tasarlanmış birçok model mevcut piyasalarda.

Yüzüğünüzün hep sizinle beraber ışıl ışıl parıldaması dileğiyle..

 

Düğü Planlama Araçları