Gelin ve Güzellik

Düğün gününüzle ilgili masadaki çiçeklerden, müziğe, ayakkabınızdan duvağınıza herşeyi planladığınızdan eminsiniz. Ama eğer ki güzellik ve bakımınızla ilgili konularına gereğince planlamadıysanız, bu güzel gününüzü buruk bitirmeniz söz konusu olabilir.
Genel olarak güzellik uzmanları doğal güzellik ve bakımınızın bir veya iki güne sıkıştırılmamasını öneriyorlar.

Hemen Planlayın

Uzmanlarca güzellik ve bakımla ilgili rutinleri bir kaç gün öncesinden yapacağım diye düşünülmesi sizin sakin ve özgüvenli olmayı isteyeceğiniz  o güzel gününüzde stresinizi artıracaktır.
Bunun cevabı önceden planlamak… Sağlık, bakım ve güzelliğinizle ilgili en önemli konuları önem sırasına göre belirleyip evlilik gününüzden 3-4 ay öncesinden harekete geçmek. Kişisel bakımla ilgili en öncelikli konular için bir ay öncesinden başlamak bile yeterli.

Yüz bakımı,

Her gelin adayı için hiçbirşey doğal parıltının mutluluğundan daha güzel olamaz. Bu parıltının sağlanması için bir çok uzman yüz bakımınızınevliliğinizin altı ay öncesinden programlanmasından yana.
Bu konuda daha detaylı ve profosyönel bilgi için güzellik ve bakım uzmanları ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Eğer ki cilt bakımınızı bir danışman olmaksızın kendi araştırmalarınızla ve yöntemlerinizle programlamayı düşünüyorsanız kızarıklık, alerjik ve dermatolojik etkileri dikkate alarak bakım ve masaj kürlerinizi evliliğinizden 15 gün ila bir ay  öncesinde sonlamanızı öneririz.

Düğün günü ortaya çıkan sivilceler,

Aknelerinizle başa çıkmada uyguladığınız sabit bir yöntem varsa aynı şekilde devam etmenizi tavsiye ederiz. Evliliğinizden bir ay öncesine kadar süre içinde de şampuan, temizleyici dahil etkisini tahmin edemeyeceğiniz yeni bir ürün kullanılmaması da çok önemli. Sivilcenin beyaz ucuna önce sıcak kompres yaparak indirmek ardından soğuk kompres uygulamak bir çözüm olabilir.
Cildiniz stresten gerildiyse, süte daldırılmış küçük pamuk tamponu ve ardından ılık su uygulamak cildinizi rahatlatacaktır.

Cildinizde beliren sivilce, akne, leke, kızarıklık için herhangi bir uygulama yapmadan önce bir uzmana danışmanız gerekir. En güzel gününüzde böyle bir sorunla karşılaşmamanız dileğiyle…

Pürüzsüz bir cilt için,

Vücüt ağdanızı evlilik gününüzden en az üç gün öncesinden hatta hassas cilt tipine sahipseniz daha da öncesinden tamamlamanızı öneririz. Yüzünüze ilk defa ağda uygulamayı düşünüyorsanız kızarıklık ve tahriş riski için mutlaka bir uzmandan tavsiye almanızı ve son haftalarda karar vereceğiniz bir çok detay olacağı için bu tür işlerinizi daha önceden planlamanızı tavsiye ederiz.

Enerjik ve sıkı bir vucüt için,

Dinamik ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak için spor yapmanın ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Koşuşturmalardan, yoğun iş hayatından veya her ne sebepten olursa olsun hep ertelenen spor aktivitelerini gündeme almanın zamanı geldi artık. Evlilik gününüzden altı ay öncesinde size en uygun spor türünü araştırıp bir an önce başlamanızı öneririz, Pilates, yoga, fitneess, step, hatta dans seçeneklerden sadece birkaçı. Spor programınızla bereaber gelinliğiniz için ölçünüzü takip etmeniz çok önemli. Bu, düğün koşuşturmaları için siz de ekstra bir direnç getirdiği gibi düğün gününüzde kendinizi çok iyi hissetmenizi sağlayacaktır.