Evlilik Rehberi
 

 

 
Evlilik Rehberi / Abiye

Bütün gözler üstünüzde olsun istiyorsaniz…

En yakin arkadaşınız ya da sevgili kardeşiniz, kuzeniniz evleniyor  ya da nişanınızda en az düğününüz olacağınız kadar güzel ve özel olmak istiyorsunuz. Ama bir  türlü ne giyeceğinizi karar veremiyorsunuz.  O zaman bu satırları dikkatle okuyun ve doğru kıyafeti doğru zamanda giyerek en şık siz olun.

Abiye seçimlerinde yıllar itibariyle moda renklere dikkat etmek gerekir örneğin bu  sene sari ve yeşil gözde renkler olurken mor renge sık rastlamak da mümkün. Seçeceğiniz sezonun favori renginin üstüne kullanacağınız bakır, bronz ve altın renkleri ile oldukça gösterişli abiyeler elde edebilirsiniz.  Yaz düğünlerinde genelde açık  hava tercih edildiği için canlı renkler daha çok kullanılıyor. Kış düğünlerinde ise daha koyu renkler seçilirken modellerde daha ağır ve ciddi bir hava söz konusu.

Abiye seçiminde dikkat edilmesi gereken iki önemli nokta vardır. Bunlardan biri kıyafeti giyeceğiniz mekân, diğeri ise vücut ölçülerinize uygun model ve renk seçimidir. 

Eğer açık hava da bir davete katılacaksanız mutlaka kıyafetinizi şalı olan modeller arasından seçin ya da kıyafete uygun renklerde ve şık bir şal ile kıyafetinizi destekleyin. Açık hava davetleri için elbisenizi seçerken altına giyeceğiniz ayakkabıyı da mutlaka hesaba katmalısınız. Sivri topuklu bir ayakkabı ile çim ya da yumuşak zeminli bir mekânda düzenlenen bir davete katılmanız hem sizin yürüyüş ve hareketinizi kısıtlayacak hem de kıyafetin kendini göstermesini engelleyecektir. 

Vücut yapınıza, boyunuza ve ölçülerinize uygun kıyafeti bulduğunuz anda yolun büyük bir kısmını kat etmişsiniz demektir. Kataloglardan ya da dergilerden model seçerken hepimiz aslında kendi vücut ölçülerimize değil kıyafetleri sergileyen mankenlerin ölçülerine göre yaparız seçimlerimizi çünkü o kıyafet güzel görünüyorsa bunda etkisi olan sadece elbisenin kendisi değil ayni zamanda onu taşıyandır. Ama moralimiz bozulmasın eğer siz de vücut ölçülerinize uygun doğru kıyafeti seçebilirseniz en az mankenler kadar göz alici olabilirsiniz. 

Uzun Boylu kadınlar tüm zarafetini gözler önüne serer. Uzun boylulara etek boyları çok kısa olmadığı sürece her türlü model çok yakışır. Uzun boylularda etek geniş ve zengin tutulmalıdır.
 Sırtı açıkta bırakıp omuzdan askılı modelleri tercih edebilirsiniz. 

Eğer kısa boylu iseniz kat kat ve kabarık etek modellerinden kaçının. Korsajli dar modeller tam size göre belinizi sararak bedeninize oturacak. Topuklu ayakkabı takviyesi ile istenen görüntüye kavuşacaksınız. 

İnce belli iseniz kabarık etekli modelleri tercih edebilirsiniz.  Arkası zenginleştirilerek uzayan bir model olmalı.  Ancak dikkat edin kabarıklık üst kısımlara yayılmasın.

Büyük göğüslüler için yaka kisminiz açık olmalı. Çok fazla göze çarpmadan göğüslerinizin güzelliğini vurgulamak istiyorsanız v dekolteli ya da degajeli bir yaka ile elbisenizin eteğini zengin tutarak dikkatleri etek kısmına çekebilirsiniz veya bel kısmı bol bir model göğüslerinizin büyük görünmesine engel olacaktır. 

Vücut ölçülerinizin yani sıra ten renginizde kıyafetinizin modelini ve rengini belirlemede size yardımcı olacaktır. Koyu tenliyseniz ve yaz düğününe katılacaksanız tercihinizi mutlaka canlı ve cıvıl cıvıl çivil renklerden yana kullanın zira yazın bronzlasan teninizde bu kıyafetler size ayrı bir hava katacaktır.


EkleBunu RSS Ekle Butonu