Yardım Merkezi
 

 

 
Yardım Merkezi / Genel Bilgi

“ Genel Bilgi ”

Evleniyoruz.com hakkında genel bilgiler:

Sitemiz Gelin ve Damat adaylarının düğün organizasyonlarını daha rahat ve keyifli yapmalarını sağlamak için birçok konuda gelişmiş araçlarla donatılmıştır.

Planlama Araçlarında organizasyonunuzda size kolaylık sağlayacak birçok başlık vardır.

 • Yapılacaklar Listesi
 • Bütçe Planlama
 • Sizin Seçtikleriniz
 • Teklif İsteyin
 • Misafir Listesi
 • Online Davetiye
 • Web Sayfanız
 • Hediye Listesi

Yapılacaklar Listesi: Bu bölüm evlilik öncesi hazırlıklarınız, düğün gününüz ve sonrası için size bir çeşit rehber niteliğindedir. Burada iş ekleyebilir, çıkarabilir veya işin tarihini değiştirebilirsiniz. Eğer isterseniz yapılacak işlerin altına küçük notlar yazabilirsiniz. Daha sonra bu listeyi isterseniz yazıcınızda yazdırabilirsiniz.

Bütçe Planlama: Bu bölüm evlilik öncesi ve düğün ile ilgili harcamalarınızı not edebileceğiniz ve gerektiğinde düzeltmeler yapabileceğiniz bir araçtır. Toplamda nasıl bir bütçe gerektiğini kolaylıkla takip edebilirsiniz. Harcamaların altlarına isterseniz küçük notlar da ekleyebilirsiniz. Bu bölümü de yazıcınızda yazdırabilirsiniz.

Sizin Seçtikleriniz: Burada sitemizin içerisinde gezerken hoşunuza giden ürünleri ve firmaları saklayabilirsiniz. Böylelikle kendi organizasyonunuzu yaparken bütün seçtikleriniz hemen elinizin altında olacaktır.

Teklif İsteyin: Bu bölümde sitemizde kayıtlı herhangi bir kategorideki firmalardan istediğiniz bir konuda teklif vermelerini isteyebilirsiniz. Örneğin annenizin gelinliğini sizde düğününüzde kullanmak istiyorsunuz ve bu gelinlikte tadilat yapabilecek bir firma arıyorsunuz. O zaman bu gelinliğin eğer varsa bir fotoğrafını siteye yükleyebilir ve kategoriden gelinlik firmalarını seçip, size en uygun gelen yazı şablonunu seçerek kendinize göre düzeltebilirsiniz. Bundan sonra sadece gönder tuşuna basmak kalıyor. Gönderdiğiniz teklif istemi Evleniyoruz.com'da kayıtlı olan bütün gelinlik firmalarına iletilecektir. İsterseniz teklif isteminizi değiştirebilir veya silebilirsiniz. Firmalar sizin son teklif isteminizi görecekler ve size cevap yazabilecekler. Siz de size gelen teklifleri yine "teklif isteyin" aracının alt kısmında görebilirsiniz. Kaç adet teklif geldiğini gösteren sayıya tıklarsanız size gelen teklifleri sırayla görebilirsiniz. Sonra istediğiniz firmayla iletişime geçebilirsiniz.

Misafir Listesi: Bu bölümde düğününüze çağırmayı düşündüğünüz bütün arkadaşlarınızı ve akrabalarınızı yazabilirsiniz. Buranın amacı size tam bir adres ve mail defteri olanağı sunmaktır. Misafirlerinizi daha kolay bir şekilde gruplayabilmeniz için kız tarafı, erkek tarafı, arkadaş gibi seçenekler sunulmuştur, ayrıca misafiriniz düğününüze kaç kişi olarak katılıyor, bunu da burada belirtebilirsiniz. Bazen kişi sayısı, masa düzeni, koltuk sayısı gibi konular için önemli olabilir. Sitemizden misafirinize online davetiye gönderme imkanı vardır ve hangilerine bu davetiye gittiğini otomatik olarak sistem burada gösterecektir. Ayrıca baslı davetiye gönderdiğiniz kişileri de buradaki kutucukları işaretleyerek kendinize bir kayıt tutma olanağı sağlayabilirsiniz.
Adres defteri bölümünde ise misafirlerinizin bilgilerini güncelleyebilirsiniz. Bütün listeleri Excel formatına uygun şekilde bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Ayrıca listelerinizi yazıcınızdan bastırabilir, istediğiniz misafirlerinize email yollayabilirsiniz.

Online Davetiye: Bu araç sizlere Misafir Listenizde kayıtlı olan kişilere online davetiye gönderme olanağı sunuyor. İstediğiniz şablonu seçtikten sonra kendi mesajınızı yazarak, hemen altındaki tasarımlardan birini saçebilirsiniz. Daha sonra hangi misafirlerinize göndereceğinizi belirledikten sonra gönder tuşuna basmanız yeterlidir. Ayrıca isterseniz kendi basılmış olan davetiyenizin scan edilmiş JPEG formatındaki imajını siteye yükleyerek bu davetiyenizi de online olarak misafirlerinize gönderebilirsiniz. Eğer bir Evleniyoruz web sayfası hazırladıysanız, bu sayfanın linkinin de davetiyenizde görünmesine karar verebilirsiniz.

Hediye Listesi: Bu araç ise evlenirken ihtiyaç duyduğunuz eşya ve ürünleri misafirlerinizle paylaşabilmeniz için iyi bir olanak sunuyor. Genellikle adet ve geleneklerimizde bu gibi bir liste olmamasına karşın genç çiftlerin kendi seçtikleri eşyaların hediye olarak onlara verilmesi, yeni yuva kuranlar açısından çok önem taşımaktadır. Misafirleriniz açısından da sizin tam olarak ihtiyacınızı gidermiş olmak büyük sevinç kaynağı olacaktır.
İlk önce bir hoşgeldiniz yazısı yazabilirsiniz, ayrıca bir de fotoğrafla bu yazınızı süsleyebilirsiniz. Hediye listenizin web sayfanızda da görünmesini istiyorsanız web sayfamda görünsünü seçiniz. Daha sonra hediyelerinizi sırasıyla girebilirsiniz. Her hediye için bir açıklama, fiyatı, ilgili url linki (not: girilen bütün URL'ler  " http://www. " ile başlamalıdır yoksa ilgili sayfa görünmeyecektir.) girilebilir. Hediyenin fotoğrafını da yüklemeniz yeterli olacaktır.

Web Sayfası: Bu araç sayesinde sevdilerinizle hikayenizi, düğününüzün detaylarını, fotoğraflarınızı, hediye listenizi paylaşabilirsiniz ve ayrıca ziyaretçi defteri ve LCV ("Lütfen Cevap Verin" Misafirleriniz için online geri dönüş imkanı) gibi iletişim imkanlarına da kavuşabilirsiniz.

 1. Öncelikle bir tasarım seçmeniz gerekiyor,
 2. Hoşgeldiniz yazısı yazabilirsiniz (buraya birşey yazmak istemiyorsanız sadece devam edebilirsiniz, diğer sayfalardan sonra isterseniz buraya geri dönebilirsiniz.) Bu bölüm için seçtiğiniz bir resmi JPEG formatında bu sayfaya yükleyebilirsiniz.
 3. Tanışma hikayenizi yazabilirsiniz ve fotoğraf ekleyebilirsiniz.
 4. Düğününüzün detayları gibi yapmayı düşündüğünüz diğer etkinlikler için de detay belirtebilir ve fotoğraf ekleyebilirsiniz.
 5. Fotoğraf albümü için fotoğraflarınızı JPEG formatında yükleyebilirsiniz.
 6. Misfirleriniz için konaklama ve ulaşım imkanlarını anlattığınız bir bölüm var, ayrıca bu konularla ilgilenen  kişinin irtibat bilgileri yer alabilir.
 7. Online LCV imkanı sunuluyor. Bu bölümde eğer misafir listemdeki kişilerden LCV iste denirse sadece sizin misafir listenizde henüz online LCV isteği gitmemiş olan misafirlerinize bir mail gönderiliyor. Bu maildeki linkle sizin sayfanıza giren misafiriniz kaç kişi olarak düğününüze katılacağını belirtebiliyor. ( bu işlem yapıldığında sizin misafir listenizdeki sayılar otomatik olarak güncellenecektir.
 8.  Ziyaretçi defterinde sayfanızı ziyaret eden misafirleriniz size iyi dileklerini veya görüşlerini iltebilecekler. Bu gelen görüş ve dilekleri daha sonradan denetim masasına girerek düzenleyebilirsiniz.
 9. Hediye listesi bölümünde oluşturduğunuz hediye listesi görünecektir.

Bütün bu başlıkları bitirdiğinizde Kontrol Masası'na geleceksiniz, burada hangi sayfanın görünüp görünmeyeceğine, sayfada şifre olup olmayacağına karar verebilirsiniz.  Bu sayfada web sayfanızın linkini de bulabilirsiniz. Daha sonra eğer sayfanızı silmek isterseniz yine buradan yapabilirsiniz.
Ayrıca Denetim Masası ile bütün sayfalarınızı değiştirebilir ve yeniden düzenleyebilirsiniz.

Evlilik Rehberi: Bu menu ihtiyaç duyabileceğiniz bilgilerle donatılmıştır.

Gelinlik ve Moda: Bu menude firmaların sizlerle paylaşmak istedikleri kıyafetleri, ayakkabıları ve diğer ürünleri görebilirsiniz Bu ürünleri büyük olarak görebilirsiniz, yazdırabilirsiniz, arkadaşınıza email olarak yollayabilirsiniz veya seçtiklerim aracınıza ekleyebilirsniz.

Firmalar: Bu menude sitemizde kayıtlı olan bütün firmaları ilgili kategori altında bulabilirsiniz.

Balayı: Bu menude balayı turları, oteller, ve özel destinasyonları bulabilirsiniz.

Rüya Düğünler: Bu menude kendi düğününüzü sitemizi ziyaret eden diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilir ve onların görüşlerini de duyma şansınız olabilir.

Forum: Sitemizde bütün kullanıcıların ortak konular üzerinde fikir paylaştıkları bir forum alanıdır.


EkleBunu RSS Ekle Butonu