Evlilik Rehberi
 

 

 
Evlilik Rehberi / Alyans - Aksesuar

Alyansınız Nasıl Olmalı?

Düğünün ve mutluluğumuzun nişanesi olarak bir ömür boyu parçamızdır olan alyans sıkılınca kolaylıkla değiştirebileceğimiz bir aksesuar değildir. Düğün gününde parmağımıza taktiğimiz “mutluluk Halkası”nın elbette büyük bir manevi değeri vardır

Bu yüzden, herhangi bir mücevherat, aksesuar yada bir eşya gibi seçilmemelidir. Alyans karakterimizi ve zevklerimizi yansıtır. Kullanışlı, zarif ayni zamanda sağlam olmalıdır. Bütün giysilerimizle uyumlu olabilecek tarzda olmalı, her türlü fiziksel ve kimyasal şartlara dayanıklı olmalıdır.

Seçiminizde dikkat etmeniz gereken iki ana baslık var; görsel ve yapısal nitelikler:

Görsel nitelikler açısından bakıldığında, ince yada kalın, beyaz, yeşil yada sari renkli, düz yada yuvarlak hatlı islemelerle bezenmiş alyanslar arasından tercih yapabilirsiniz. Yapısal nitelikler açısından bakıldığında ise kullanılan malzeme göz önüne getirilmelidir. 18 yada 14 ayar altın tercih edebilirsiniz. Böylece daha ağır ve gösterişli bir alyansa daha az ücret ödeyerek sahip olabilirsiniz. Tektaş seçimlerinde ise pırlantanın yapısı ön plana çıkmaktadır. Zarafetinizi yansıtan bir tasarımla birlikte, kullanılan pırlantanın 4C'si dikkatle değerlendirilmelidir. 4C karat, renk, berraklık ve kesim özelliklerini ifade etmektedir.

Bu sene yine geniş ve ağır alyanslar moda. Modeller ise sinirsiz denebilecek kadar fazla. Ama sizin alyansınız özel ve farklı olmalı. Siz de alyansınız özel olmasını istiyorsanız, elişi alyansları tercih edebilirsiniz. 

Diğer Takılar

Aşkın yansıması ışıl ışıl tasarımlar, süsledikleri bedenlere zarafet ve çekicilik bulaştırıyor. Hayallerinizdeki düğün sahnesi gerçek oluyor. Sahip olduğunuz güzelliği vurgulamak için takıların çekiciliğinden yararlanmak  gerek. Ancak aksesuar seçimini dikkatli yapın. Zarif ve şık olmak ayrıntılarda gizlidir.  

Gümüş veya altın bileklikler, inci işlemeli gümüş ve altın kolyeler, pırlanta küpe ve kolyeler, gelin buketleri,  gelin tacı,  el çiçekleri, eldivenler,  hızma vb.  Bu güzel gecede gelin aksesuarları gelinin zevkini belirler.

İnci modacıların gözbebeği ve en çok kullanılan aksesuar olmuştur.  Gelinliğin üstünde saf bir güzelliğe büründürür. Örneğin esmer bir topuz üstünde inci bir toka yakaladığı kontrast ile temizlik ve saflığı çağrıştırır.

Bunun yanında pırlanta takılar son dönem gelinlerinin gözdesi olma yolunda ilerliyor. Çok abartıya kaçmadan seçilen ışıltılı bir kolye ve kolyeyi tamamlayan küpe oldukça sofistike bir hava katmaktadır.  Kolye ve küpe seçiminde modern tasarımların yanında antika görünümlü modeller de tercih edilebilir. 

Güzel bir burunda çok seksi duran bir takı olan hızmada son dönemlerde oldukça tercih edilen bir aksesuar. Hızma takmak için ille de burun deldirmeye hiç gerek yok. Bunun için burna yapışan modeller de mevcut. Ancak yapışkanın iyi tuttuğu öncesinde test edilmelidir.


EkleBunu RSS Ekle Butonu