Evlilik Rehberi
 

 

 
Evlilik Rehberi / Gelin Arabası

Gelin Arabası nasıl olmalı?

Bu güzel günde her şeyin en güzeli gelin ve damat için olmalıdır. Bu yüzden de çiftin güzelliği kadar gelin arabasının da güzelliği dikkatleri çekmektedir. Tüm gün sizinle olacak sizi, kuaförden, fotoğraf stüdyosuna, oradan da düğünün yapılacağı mekana götürecek olan araç elbette süslü ve şatafatlı olmalıdır.

Aracı seçerken rahat edebileceğiniz, konforlu bir araç seçmeye çalışın. Bunun için kendi arabanızı, aileniz veya arkadaşlarınızdan birinin aracını ya da kiralama şirketinden kiralayacağınız bir aracı kullanabilirisiniz.

Aracınızı sırf çiçeklerle süsletebilirsiniz. Bu tip süsleme genelde gül, karanfil gibi dayanıklı çiçek çeşidiyle yapılan süslemedir. Çiçek ve tül gibi tekstil ürünleriyle yapılan karma süsleme de çok çeşitli kombinasyonlar oluşturulabilir. Sadece arabanın önüne veya sağ-sol far üstüne gelecek şekilde aranjman yapılan bir çiçek konur. Diğer süslemeleri ise, tül, kurdele, keten ve renkli bez, yapma çiçek ya da oyuncak bebek çeşitleridir.

Düğününü gece yapacak olan gelin ve damatlar için ise arabanın alt aksesuarı ışıklı, üst aksesuarı ise lazerli lambalarla bir süsleme yapılabilir. Bu süslemede lazerli olduğu için genelde arabanın tavanına konulan lazer lambalarının gösterdiği hareketli "seni seviyorum”, dans eden çift, isim baş harfleri vb görüntüler oluşturulabilir.

Gelin arabası süslemesinde canlı çiçek kullanılıyorsa çabuk solmayan dayanaklı çiçekler kullanılmalıdır.
 


EkleBunu RSS Ekle Butonu