Evlilik Rehberi
 

 

 
Evlilik Rehberi / İlk Dans

İlk Dans

Tüm davetlilerin gözlerinin yeni çifttin üzerinde olduğu ilk dansın müziğini gelin ve damat tarafından seçiliyor. Genelde çiftlerin ortak şarkıları tercih ediliyor. Gelin ve damadı birbirlerini hatırlatan, beraberce zaman geçirdikleri sürede birlikte dinledikleri müzikler arasından seçiliyor.

Bu müziğe uyumlu olarak yapılan ilk dans oldukça önemlidir. Zira elgin ve damat için tüm davetlilerin gözleri önünde sergilenen bir icraat olarak düğünün en gergin anlarıdır. Bu anları daha az gergin kılmak için bir dans kursuna gidip, seçeceğiniz hoş müzik eşliğinde, size özel olarak hazırlanacak dans koreografileri ile sevdiklerinizi kendinize hayran bırakabilir, bu özel günü hafızalardan hiç silinmeyecek tatlı bir şova dönüştürebilirsiniz. Her zaman vals ilk dansa yakışır. Düğün gününüzden birkaç ay önce derslere başlamanız yeterli olacaktır. Ortalama 5-6 derslik hızlandırılmış programla misafirlerinizi etkilemeyi başarabilirsiniz.

Eğer böyle bir kursa gitmeye zaman ve paranız yetmiyorsa, internetten öğreneceğiniz bir iki dans adımını düğün öncesinde çalışarak başarılı bir ilk dans gerçekleştirebilirsiniz.

İster ders alın, ister kendi kendinize çalışın,  düğün mekanında ilk dansı icra edeceğiniz yeri önceden belirleyin. Herkesin görebileceği bir yerde dans etmeye ve çok kenarlarda kalmadan her zaman pisti ortalamaya dikkat edin.  Düğünden önce dansınızı düğün ayakkabınızla ve varsa gelinliğinize benzer bir kıyafetle mutlaka tekrar edin.  Fotoğraf ve Kamera ile çekecek olan kişiye koreografinizde yer alan güzel figür ve pozları kaçırmaması için uyarın. Ayrıca dansınız esnasında size odaklanmasını belirtin. Çok yakın çekimde yaparak yüzünüze odaklanmak yerine boydan çekim yapmasını isteyin. Aksi taktirde hazırlamış olduğunuz dans kamerada veya fotoğrafta belli olmayacaktır.

Son olarak kocaman GÜLÜMSEYİN ve dansın keyfini çıkarın! Bu sizin gününüz. İnanın hata bile yapsanız. Bunu orada kimse fark etmeyecektir. Yeter ki yüzünüzden gülücükler eksik olmasın.
 


EkleBunu RSS Ekle Butonu