Evlilik Rehberi
 

 

 
Evlilik Rehberi / Davetiye Seçimi

Davetiyenizi Seçerken...

Düğün, bir çiftin ebedi beraber yaşama kararını, tanıdıkları ve dostları ile birlikte kutladıkları eğlencedir. Düğün ile ilgili yer ve zaman bilgilerini doğru içeren sizin tarzınızı yansıtan bir davetiye en doğru seçim olacaktır. Bütçenize göre çok gösterişli bir davetiye seçebileceğiniz gibi , eşinizle beraber tasarlayacağınız yepyeni fikirlerle basit ama süprizli bir davetiye de hazırlayabilirsiniz. Unutmayın davetiyenin asıl  amacı yakınlarınızı düğününüze davet ederek düğün tarihi ve yerini bildirmektir.

Farklı bir tarz yakalamak istiyorsanız, kafanızda oluşturduğunuz farklılık imajını davetiyenize yansıtabilirsiniz. Bunun için bir davetiye basan şirketlerde kataloglardan seçim yapabileceğiniz gibi eşinizle çekilmiş bir fotoğraf hatta bir karikatürü bile kullanabilirsiniz.  Kağıt seçerken de kağıdın rengi, boyutları, kalınlığı, dokusu gibi detayları göz önünde bulundurun. Davetiye için ayıracağınız bütçeyi önceden belirleyin ve bu bütçeye uygun bir davetiye modeli seçin.

Düğününüzden en az 3 ay önce davetiye modeline karar vermiş olmalısınız. Ayrıca adet konusunu da netleştirmelisiniz. Davetli sayısının artabileceğini düşünerek % 10 ya da daha yukarıda bir toleransla davetiye sayınızı hesaplamalısınız. Nikah tarihinin alınmış ve düğün davetinin verileceği yerin belirlenmiş olması bütün bu kararları verebilmeniz için en önemli unsurdur şüphesiz.

Davetiyelerin düğün tarihinden yaklaşık altı hafta önce elinizde olması gerekir. Şehir dışındaki konuklarınıza davetiyelerini öncelikle yollamayı unutmayın. Bu hem postadaki gecikmelerden doğacak aksilikleri engeller, hem de konukların plan yapmaları için zaman kazandırır.

Davetiye de tarih, saat, mekan adı, adresi gibi önemli detayları kaçırmayın. Törenin yapılacağı mekan bulunması zor bir adres ise davetiyenin arkasına kroki şeklinde bastırabilirsiniz.
 


EkleBunu RSS Ekle Butonu