Evlilik Rehberi
 

 

 
Evlilik Rehberi / Fotoğraf, Video

Fotoğraflar da en özel çift siz olmalısınız...

Günlerdir hayatınızın en önemli günü için uğraştınız. Bu uğurda saatleriniz geçti. Artık sıra bu özel günün belgelenmesine geldi. Bir ömür boyu bu güzel günü size anımsatacak olan yegane şey fotoğraflardır. Evinizin en güzel yerine koyacağınız,  sizin yada ailenizin tekrar tekrar bakacağı fotoğrafların özenli ve profesyonelce çekilmiş olması gerekmektedir. Düğün hazırlıkları sırasında belki de en az tolere edilebilen şey kötü bir fotoğrafçıdır. Bu yüzden fotoğrafçınızı seçerken arkadaşlarınıza, ailenize danışın ve gerçekten referansı güçlü olan fotoğrafçılarla bulmaya çalışın.

Günümüzde gelin ve damatlar, klasik düğün fotoğrafları yerine stüdyoda profesyonel modellere taş çıkartan pozlar veriyor. Klasik düğün fotoğrafları yerine albüm ve duvarlarını farklı fotoğraflarla süslemek isteyen yeni evli çiftler, birbirinden ilginç pozlar verdikleri değişik mekanlarda fotoğraf çekimleri yaptırarak, profesyonel modellere taş çıkartıyorlar. Sizinde böyle değişik bir poz ya da mizansen fikriniz varsa bunu önceden kurgulayıp, gerekirse kullanacağınız aksesuarları yanınızda getirmenizi ve fotoğrafçınıza hayalinizdeki fotoğrafı doğru anlatmanız lazım. Ancak şunu da unutmayın ki her gün onlarca gelin ve damadın fotoğraflarını çeken fotoğrafçınız da kendi konusunda uzmandır. Onun yönlendirmelerini de dinlemek gerekmektedir.

Fotoğraf çekimleri fotoğraf stüdyosunda yapılabileceği gibi açık hava çekimleri önceden belirlenen park, koru, bahçe gibi mekanlarda yapılabilir. Ayrıca düğün gününüz ve tüm hazırlıklarınızı görüntüleyen stüdyolar da vardır.

Düğün ya da nikah esnasında tüm davetlilerle fotoğraf çektirmeye özen gösterin. Zira bu işin telafisi yok. Unutmayın düğünlerdeki o güzel anları kendi çizginizde ölümsüzleştirmeniz gerek.. Ölümsüzleştirmek derken, bir düğünden geriye ne yenilen pasta, ne dinlenen müzik, sadece fotoğraflar kalıyor…


EkleBunu RSS Ekle Butonu