Evlilik Rehberi
 

 

 
Evlilik Rehberi / Müzik Seçimi

Müzik Seçimi

Davetinizdeki müzik tarzını seçerken hem kendinizi hem de davetlileri göz önünde bulundurmalısınız. Davetinizdeki en önemli motivasyon kaynaklarından biri de müzik olacaktır.

Davetteki her yaştan insani coşturacak enerji verecek müzikler seçebilir, yaşlı yada genç herkesi hareketin içinde tutabilirsiniz. Romantik anlar ile neşeli anların geçişini yumuşak olarak sağlayacak müzikler seçmenin davet yada tören sırasında size büyük yardımı dokunacaktır.

Müzik seçiminde kararsız kalıyor yada problem yasıyorsanız ; davet müziğinizi profesyonel ellere bırakma konusunda bir karara varabilirsiniz.

Davetinizde size en güzel anları yaşatacak müziklerin seçimini profesyonel destek ile herkesi mutlu edecek şekilde yapabilirsiniz. Müzik şirketi seçiminizi yaparken bütçenizi göz önünde bulundurarak, güvenilir ve deneyimli firmalar arasında tercihinizi yapmalısınız. Kullanılan ses siteminden sunulan hizmete, DJ’den arka planda hizmet eden kişilere kadar birçok kriteri göz önüne alarak size en uygun seçimi yapabilirsiniz

Müzik şirketlerinin öncesinde referanslarını, ekiplerini, ses düzenini detaylıca sorgulamanızda fayda vardır.

Düğünün gelişiminde müziğin özelliklerini aşağıda bulabilirsiniz

Giriş müziği: Geçmiş düğünlerde çalınan, tarihe karışmış tek bir müzik vardı: Düğün marşı. Artık bunun yerine Film ve dizi müzikleri tercih ediliyor.

İlk dans : İlk dans müziğini gelin ve damat seçiyor. İlk dans müziği olarak genelde çiftlerin ortak şarkıları tercih ediliyor. Gelin ve damadın birbirlerini hatırlatan beraberce zaman geçirdikleri ve yalnızken onu hatırlatan müzikler düğün gecesine damgasını vuruyor.

Takı merasimi : İlk dansın ardından müziğin temposu azalıyor . İlk danstan sonra gelin ve damat masa masa dolaşmaya ve tebrik mesajlarını  gelen konuklardan almaya başlıyor. Eğer düğün yemekli ise yemek bu arada servis ediliyor. Takı merasimine geçilirken gelin ve damadın tercihleri ön planda istenen müzik genelde Türkçe slow ağırlıkta olup, 60 lı 70 li yılların slow müzikleri tercih edilebiliyor.

Oyun havaları : Takı merasiminden sonra artık sıra eğlenceye geliyor. Latin ağırlıklı repertuarla , günün yabancı ve Türkçe pop şarkıları sırayla ve özellikle gençleri eğlendiriyor.

Halay oyunları: Oyun havalarından sonra davetlilerin  en keyif aldığı bölümlerden biri  halay oyunları. Gelin ve damadın etnik kökeni ön planda oluyor ve çiftler bu özelliklerine göre müziklerini tercih ediyorlar.

Pasta Kesimi : Pasta kesiminde çalan müziğin enerjisi yüksek ve ritim olarak da olay anına uygun şarkılardan seçilmektedir. çalınmaktadır.
 


EkleBunu RSS Ekle Butonu