Evlilik Rehberi
 

 

 
Evlilik Rehberi / Düğün Pastası

Düğün Pastası

Düğün, bir çiftin ebedi beraber yaşama kararını, tanıdıkları ve dostları ile birlikte kutladıkları eğlencedir demiştik. Peki lezzetli bir dilim pasta bu eğlenceye keyif katmaz mı?

Düğün pastasında 2 önemli unsur vardır : görünüş ve lezzet. Her iki unsurda oldukça önemlidir. Elbette düğün töreninizde, muhteşem lezzetinin yanında görsel bir şölen verecek ve davetlilerin hafızasına kazınacak bir düğün pastasını tercih edersiniz.  Pastanın yapılacağı malzemenin birinci kalite ve taze olması çok önemlidir. Ayrıca pastayı pişirecek ustanın maharetli elleri de en az malzeme kadar önem kazanmaktadır. Lezzet konusunda bir sıkıntı yaşamamak için anlaştığınız firmanın pastalarının tadına önceden bakın.

Pastanızın görünüşü düğün töreninin genel konseptine uygun olmalıdır. Çok katlı düğün pastaları yerlerine daha az katli ama daha gösterişli pastalar tercih edebilirsiniz.  Düğün pastaları çoğunlukla maket olarak düzenlenip, sadece gelin ve damadın ilk dilimi kesmelerine uygun şekilde hazırlanıyor. Pastanızı taze meyveler, çiçekler, melekler, yıldızlar, kalpler, uğur böcekleri, inci topları, kelebekler, fiyonklar, deniz kabukları, kuşlar, balıklar, nazar boncukları ve hatta şampanya gibi düğün konseptine uygun bin bir çeşit aksesuarla süsleyebilirsiniz.


EkleBunu RSS Ekle Butonu